Oqıǵa • 30 Maýsym, 2020

Áriptesterimiz akademık atandy

50 ret kórsetildi

Taıaýda Ulttyq Ǵylym akademııasynyń bosaǵan oryndarǵa (vakansııa) UǴA korrespondent-músheleri men tolyq músheleriniń (akademık) kezekti saılaýy ótti. Onda belgili ǵalymdarmen qatar bizdiń tanymal áriptesterimiz de akademık atandy. Olardyń qatarynda senator Muhtar Qul-Muhammed, Qazaqstan Prezıdentiniń keńesshisi Baýyrjan Omarov, «Egemen Qazaqstan» respýblıkalyq gazeti» AQ basqarma tóraǵasy Darhan Qydyráli de bar. Saılaý qorytyndysy boıynsha UǴA quramy elimizdiń tómendegi jetekshi ǵalymdarymen tolyqty:

  1. Fızıka, matematıka jáne ın­for­matıka bólimshesi boıynsha:

Korrespondent-músheler: Amır­ga­lıev Edılhan Nesıphanovıch, Djý­ma­gýlova Karlygash Nýrmanovna, Ihsanov Ersaın Valıthanovıch, Koshekov  Kaırat Temırbaevıch, Týleshov Amandyk Kýatovıch, Ýalıev Zaır Gahıpovıch.

Akademıkter: Aýbakırov Toktar Ongarbaevıch, Davletov Askar Erbýla­novıch, Mýsabaev Talgat Amangeldıevıch, Myrzakýlov Ratbaı, Ýmırbaev Ýalbaı  Ýtmahanbetovıch.

  1. Jer týraly ǵylymdar bólimshesi boıynsha:

Korrespondent-músheler: Abetov Aýez Egemberdyevıch, Iýsýpov Halıdılla Abenovıch.

Akademık: Absametov Malıs Kýdy­sovıch.

  1. Hımııa jáne tehnologııa ǵy­lym­dar bólimshesi boıynsha:

Korrespondent-músheler: Býrkeev Meıram Jýnýsovıch, Gazalıeva Merýert Arstanovna, Nýhýly Altynbek, Seıt­janov Serıkjan, Teltaev Bagdat Býrhan­baı­ýly.

Akademıkter: Bısenov Kylyshbaı Aldabergenovıch, Kýlajanov Talgat Ký­ral­bekovıch, Týleýov  Borash Iglıko­vıch, Fazylov Serık Drahmetovıch.

  1. Agrarlyq ǵylymdar bólimshesi boıynsha:

Korrespondent-músheler: Kan­jı­gı­tov Erkınbek Kanbekovıch, Orynbaev Mý­hıt Barmakýly, Ospanov Serık Rapıl­bekovıch, Rahımbekov Toleýtaı Sataevıch.

Akademıkter: Aıtbaev Temırjan Erkasovıch, Espolov Aıdos Tlektesovıch, Kenenbaev Serık Barmenbekovıch, Ký­rısh­baev Ahylbek Kajıgýlovıch, Sa­parov Abdýlla, Shabdrabaeva Gýlnar Sa­byrovna.

  1. Bıologııa jáne medısına ǵy­lymdary bólimshesi boıynsha:

Korrespondent-músheler: Abdra­sılov Bolatbek Serıkbaevıch, Nýrgojın Talgat Seıtjanovıch, Ramankýlov Erlan Mırhaıdarovıch, Týleýhanov Sýltan.

Akademıkter: Baımahanov Bolatbek Bımendeevıch, Batpenov Nýrlan Djýma­gýlovıch, Benberın Valerıı Vasılevıch, Zaıadan Bolathan Kazyhanýly, Lokshın Vıacheslav Notanovıch, Shaıdarov Majıt Zeınýllovıch.

  1. Qoǵamdyq jáne gýmanıtarlyq ǵylymdar bólimshesi boıynsha:

Korrespondent-músheler: Bıjanov Ahan Hýsaınovıch, Kabýldınov Zııabek Ermýhanovıch, Matyjanov Kenjehan Slıamjanovıch.

Akademıkter: Abylkasymova Alma Esımbekovna, Ahmetova Gýlnas Ken­je­taevna, Aıashev Onalbaı, Bazarbaeva Zeınep Mýslımovna, Derbısalı Absattar, Karıbaev Bereket Bahytjanovıch, Kýl-Mýhammed Mýhtar Abrarýly, Kýrma­nalıev Karımbek Arystanbekovıch, Kýr­man­baıýly Sherýbaı, Kydyralı Darhan Kýandykýly, Nýrmanbetova  Dja­mı­lıa Nýsýpjanovna, Omarov Baýyr­jan Ju­mahanuly, Seıdýmanov Serık Tý­rar­ovıch, Taımagambetov Jaken Kojah­me­tovıch, Shaýkenova Zarema Kaýkenovna.

Tolyǵyraq www.nauka-nanrk.kz saıtynan bile alasyz

 

Sońǵy jańalyqtar

Almaty mańynda jer silkindi

Aımaqtar • Keshe

Uqsas jańalyqtar