Sport • 02 Shilde, 2021

Tokıoda el namysyn kimder qorǵaıdy?

771 ret kórsetildi

Tokıoǵa baratyn qazaqstandyq sportshylar tizimi belgilendi, dep habarlaıdy Egemen.kz.

Kúni búgin Qazaqstan quramasy qorjynynda sporttyń 27 túrinen 96 Olımpıada joldamasy bar. Sizderdi tórtjyldyqtyń basty dodasyna joldama ıelenip, el mereıin asyrǵan sportshylarymyzben tanystyra keteıik:

Jeńil atletıka (12 joldama):
Georgıı Sheıko (Sporttyq júris),
Aıman Ratova (Sporttyq júris),
Olga Rypakova (Úsh qarǵyp sekirý),
Marııa Ovchınnıkova (Úsh qarǵyp sekirý), Irına Ektova (Úsh qarǵyp sekirý),
Krıstına Ovchınnıkova (Bıiktikke sekirý), Nadejda Dýbovıskaıa (Bıiktikke sekirý), Janna Mamajanova (Marafon),
Ivan Ivanov (Iаdro laqtyrý)
Olga Safronova (100 jáne 200 metrge júgirý)
Mıhaıl Lıtvın (400 metrge júgirý)

Sýda júzý (2 joldama):
Dmıtrıı Balandın (100 jáne 200 metrge brass ádisimen júzý)
Dıana Nazarova

Ashyq sýda júzý (1 joldama):
Vıtalıı Hýdıakov

Karate (5 joldama):
Darhan Asadılov (67 keli),
Sofıa Berýlseva (+61 keli),
Danııar Iýldashev (+75 keli),
Móldir Jańbyrbaı (55 keli),
Nurqanat Ájiqanov (75 keli)

Sporttyq quzǵa órmeleý (1 joldama):
Rıshat Haıbýllın

Sınhrondy júzý (1 joldama):
Aleksandra men Ekaterına Nemıch

Boks (9 joldama):
Sáken Bıbosynov (52 keli),
Serik Temirjanov (57 keli),
Zakır Safıýllın (63 k),
Abylaıhan Júsipov (69 keli),
Ábilhan Amanqul (75 keli),
Bekzad Nurdáýletov (81 keli),
Vasılıı Levıt (91 keli),
Qamshybek Qońqabaev (+91 keli),
Nadejda Rıabes (75 keli).

Velosport (7 joldama):
2 joldamany Artem Zaharov pen
Sergeı Ponomarev ıelendi.
Sonymen qatar Ponomarev
sprıntte de synǵa túsedi. (Barlyǵy 3 joldama).
Qalǵan 4 joldamanyń ıeleri jaqynda belgili bolady

Qazirgi bessaıys (2 joldama):
Pavel Ilıashenko,
Elena Potapenko.

Sporttyq gımnastıka (7 joldama):
Mılad Karımı.

Sadaq atý (4 joldama):
Ilfat Abdýllın,
Denıs Gankın,
Sanjar Mýsaev jáne
komandalyq bir joldama.

Stend atý (2 joldama):
Ásemgúl Orynbaı,
Zoıa Kravchenko.

Nysana kózdeý (1 joldama):
Iýrıı Iýrkov.

Erkin kúres (5 joldama):
Nurıslam Sanaev (57 keli)
Dáýlet Nııazbekov (65 keli)
Danııar Qaısanov (74 keli)
Álisher Erǵalı (97 keli)
Iýsýp Batyrmyrzaev (125 keli)

Grek-rım kúresi (3 joldama);
Meırambek Aınaǵulov (60 keli)
Demeý Jadyraev (77 keli)
Nursultan Tursynov (87 keli)

Áıelder kúresi (3 joldama);
Valentına Islamova (50 keli),
Tatıana Amanjol (53 keli),
Elmıra Syzdyqova (76 keli)

Slalomda esý (2 joldama):
Aleksandr Kýlıkov,
Ekaterına Smırnova.

Baıdarka men kanoede esý (6 joldama):
Natalıa Sergeeva,
Svetlana Ýsova men
Margarıta Torlopova,
Sergeı men Tımofeı Emelıanovtar.
(Sonymen qatar bular taǵy úsh synda óner kórsete alady)

Akademııalyq esý (1 joldama):
Vladıslav Iаkovlev.

Ústel tennısi (2 joldama):
Anastasııa Lavrova,
Kırıll Gerasımenko.

Sý doby (1 joldama):
Erler komandasy

Taekvondo (2 joldama):
Jansel Denız,
Rýslan Japarov.

Kórkem gımnastıka (1 joldama):
Alına Ádilhanova.

Semserlesý (1 joldama):
Rýslan Qurbanov.

Aýyr atletıka (2 joldama);
Igor Son (61 keli),
Zýlfııa Chınshanlo (55 keli)

Dzıýdo (6 joldama);
Eldos Smetov (60 keli),
Erlan Serikjanov (66 keli),
Jansaı Smaǵulov (73 keli)
Dıdar Hamza (81 keli)
Islam Bozbaev (90 keli)
Otgonseseg Galbadrah (48 keli)

Tennıs (7joldama);
Jekeleı synda:
Aleksandr Býblık,
Elena Rybakına,
Iýlııa Pýtınseva,
Iаroslava Shvedova,
Mıhaıl Kýkýshkın,
Juptyq synda:
Andreı Golýbev-Aleksandr Býblık
Elena Rybakına-Iаroslava Shvedova

Sońǵy jańalyqtar

Uqsas jańalyqtar